که عشق آسان نمود اول ولی …

ما خلاق ترین طراحی وب را ارائه می دهیم.

عشق اسان
16 شهریور 1399 | | مقالات |

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها . براستی  چرا این اتفاق میفته ؟ سالها قبل یک روز زیبا ، بهترین لحظه ی زندگی شما بود و احساس می کردید، شخص روبروی شما عشق و همسر رؤیایی شماست . هیچ کس به این اندازه  نمی تواند خوشبخت باشد.

عشق آسان

 در ذهنتان می گذشت که : همه ی رؤیاهای من بلاخره به حقیقت پیوست . عشق من ، جذاب ، باهوش ، حساس ، سکسی و قوی است اما سلطه جو نیست . چه شکوه جلالی ، چه عشق ابدی و بی پایانی ، ضربان قلبتان ریتم عشق و عاشقی داشت و همچنین زیباتر از افکار شما ، نگاه عاشقانه ی همسرتان به چشمان شما بود . در چشمانش می خواندید که خود را خوشبخت ترین احساس می کند. عشق سراپای وجودش را فراگرفته و تصمیم دارد تا ابد عاشقانه هایش را با شما تقسیم کند .

عشق آسان

در ذهن والدینتان چه می گذشت؟

 والدینتان در بهترین نقطه ایستاده و به شما خیره شده اند . لبخند شوق دارند و برای شما آرزوی خوشبختی می کنند.غمی کهنه در چشمانشان برق می زند و نشان این است که آنها هم روزی احساس می کردند عشق ابدی را یافته اند ، آنها هم هرگز تصورش را نمی کردند که اینهمه شکوه و شادی و عشق روزی عادی و سرد شود و در دل دعا می کنند که شما به سرنوشت آنها دچار نشوید و عشقتان جاودانه بماند.

عشق آسان

عاشق شدن ساده است…

این می تواند داستان زندگی شما ، دوستان یا اطرافیانتان باشد. خیلی از افراد با هزاران امید و عشق ، رابطه یا زندگی مشترک شان را شروع می کنند و روزی چشم باز می کنند و می بینند که دیگر عاشق هم نیستند و دیگر کنار هم احساس   آرامش و شادی نمی کنند.

عشق آسان

عاشق شدن ساده است اما عاشق ماندن سخت است  . هیچ کس در لحظه های عاشقی تصمیم ندارد از عشق کناره بگیرد ، اما این اتفاق دردناک در برخی روابط خود را نشان می دهد و چه سخت و غم انگیز است وقتی نسبت به فرد خاص و بی نظیر زندگیت ، هیچ حس خوبی نداری و دیگر عاشقش نیستی . در ابتدا این احساس گنگ و مبهم است و نمی توانی آن را باور کنی ، اما خوب که توجه می کنی ، چیزی جز احساس شکست و ترس و تنهایی نمی یابی .

عشق آسان

پس آن عشق آتشین چه شد؟

آیا خاطرات عشق و عاشقی تان را به یاد دارید؟ خاطرات شخصی که امروز در زندگیتان وجود دارد اما دیگر عاشقش نیستید . آن روزهای خیلی دور ، دوست داشتن این شخص آسان به نظر می رسید . عیب های معشوقتان دوست داشتنی جلوه می کرد و برای هر نقص او معنای قابل قبولی می ساختید و به هیچ عنوان حتی از گوشه کنایه هایش آزار نمی دیدید .

عشق آسان

چه اتفاقی برای این عشق جادویی افتاد ؟

از خود می پرسی چرا عشق ما از بین رفت ؟ در ابتدا ذهن می گوید : تمام این اتفاقات بخاطر اشتباهات و نقص های طرف مقابل افتاد ، او تغییر کرده و دیگر آن آدم سابق نیست . بعد از مدتی ممکن است حس کنی نقص و ایراد درون توست و بعد از آن احساس سرخوردگی و ناامیدی به سراغت می آید که شاید ایراد از من است که هربار عاشق می شوم ، با شکست و ناکامی روبرو می شوم.

عشق آسان

اما این آخر داستان عشق شما نیست :

شما می توانید عشق را در بهترین شیوه ی ممکن تجربه کنید. اگر برای بهبود رابطه ، دست در دست طرف مقابل تلاش کنید ، بهشت را در همین رابطه ای که هم اکنون در آن حضور دارید تجربه می کنید . مشکل در رابطه ی شما نیست ، مشکل اینجاست که شما و همسرتان نمی دانید چطور از عشق آگاهانه ، برای ایجاد نتایجی که می خواهید استفاده کنید به همین دلیل بارها و بارها همان اشتباهات سابق را تکرار می کنید.

عشق آسان

فرض کن پشت کامپیوترنشسته ای و بدون اینکه آموزش دیده باشی می خواهی از آن استفاده کنی . اما بعد از مدتی کار با آن ، ناامید می شوی چون کامپیوتر نمی تواند چیزی که شما می خواهی را انجام دهد . شاید بگویی این کامپیوتر خراب است یکی دیگر بیاورید ، دومی را امتحان می کنی و کاری که می خواهی را انجام نمی دهد . کامپیوتر سوم و چهارم  هم کار شما را راه نمی اندازد .

عشق آسان

 بعد از مدتی متوجه می شوی که مشکل واقعی اینست که تو نمی دانی چگونه بطور صحیح از آن استفاده کنی  . در بازی تنیس ، شطرنج و… هم به همین ترتیب است . تا آموزشی نباشد ، یادگیری و کارایی درست وجود ندارد . حال شما می توانید به همان شکل که در کاهای دیگر مهارت کسب می کنید و به موفقیت می رسید ، رابطه تان را عاشقانه تر کنید .

عشق آسان

آیا فکر نمی کنید که عشقتان ارزش حفظ کردن دارد؟

به هر حال یک رابطه با صدها احساس خوب و عاشقانه شروع می شود و تا مدتها حضور شخص مقابل احساس شادی و امنیت به شما می دهد . پس اگر برگردید و عشق و شور را یادآوری کنید می بینید این عشق ارزش حفظ کردن  را دارد ونیز در کنار هم ، هزاران خاطره ی تلخ و شیرین ساخته اید و احتمالا فرزندانی دارید که نیاز اصلی شان کانون گرم خانواده است .

عشق آسان

پس برای بهبود آن باید دست به اقداماتی بزنید . می توانید کتابهای مربوط به

 عشق ورزی را مطالعه کنید ، از مشاور و افراد آگاه کمک بگیرید.

 اما مهمترین قسمت کار اینست که برای رشد فردی خود تلاش کنید چراکه اگر زن و مرد هریک به آگاهی و رشد فردی رسیده باشند می توانند در حفظ

رابطه عاشقانه نقش بسزایی ایفا کنند.

عشق آسان
برای اینکه عاشق بمانید باید آگاهانه شرایط لازم برای رشد عشق را بوجود آورید و برای عاشق ماندن آموزشهای لازم را ببینید.

روابط زناشویی تان چگونه است؟

آیا فکر می کنید پایین آمدن شدت عشق ورزی تان مربوط به مسائل جنسی است؟ یکی از بزرگترین اشتباهات بیشتر مردم اینست که تلاش می کنند روابط جنسی را از مابقی مسائل جدا کنند و بطور مجزا برای بهبود آن تلاش کنند ، به این امید که با رفع مسائل جنسی بین زن و مرد ، همه مشکلات بین شان بهبود میابد . اما درست برعکس مشکل چند برابر می شود .

عشق آسان

نکته ی مهم : بیشتر مسائل و مشکلات جنسی ، نشانه ی وجود مشکل در زمینه های دیگر است و اگر بر ضعفها و مشکلات در روابط خود سرپوش گذاشته و پنهانشان کنید ، این کمبودعشق ، خود را به صورت مسائل آزاردهنده ، در رابطه ی  جنسی نشان می دهند .

عشق آسان

برخی افراد عشق را از خود دور می کنند:

گاهی شما اسیر زندان عاطفی درون خود می شوید وبدون آنکه متوجه باشید ، پشت دیوارهای محکمی که مانع ابراز عشق شما و نزدیکی دیگران می شود ، زندگی می کنید . خواهان عشق بیشتری هستید در حالیکه عشق را از خود دور می کنید . عشق همه جا وجود دارد اما اگر شما احساس می کنید ، عشقی که دنبالش هستید را ندارید ، احتمالا بخشی از وجودتان همواره عشق را از شما دور می کند . این بخش عاشق گریزان از عشق وجودتان ، پشت دیوارهای ضخیمی که خود شما دور قلبتان کشیده اید ، پنهان است.

عشق آسان

اولین خاطره ی شکست عشقی:

زمانی که برای اولین بار بخاطر عشق ضربه ی روحی خوردید را به یاد دارید؟ شاید اولین بار زمانی بود که پدرتان به جنگ رفت و شما و خانواده تان را تنها گذاشت . یا وقتی برادر یا خواهر کوچکتان بدنیا آمد و مهر مادر بصورت ناعادلانه بین شما تقسیم شد ویا پدرتان زندگی را ترک کرد و پی عشق دیگری رفت و هزاران خاطره ی مشابه با این موارد .

عشق آسان

این وقایع احساس طرد شدگی در شما بوجود آورد و اولین دیوارها را به دور قلب خود کشیدید تا دوباره و دوباره  ازعاشق شدن و شکست عشق در امان بمانید .

حال می توانید تمام خاطرات مشابه را به یاد آورید ، دیوارهای دور قلب تان را ببینید ، هر خاطره یک دیوار ضخیم از احساس ناخوشایند دور قلبتان را احاطه کرده و حتی اجازه ی لبخند واقعی به شما نمی دهد ، اجازه نمی دهد کسی را دوست بدارید و یا کسی به شما عشق بورزد ، گاهی عاشق کسی می شوید که مدام شما را پس می زند و باز شما دیوانه وار عاشق او هستید ، گاهی شما را تا اوج رابطه ی عاشقانه می برد ، اما یکهو همه چیز به هم می ریزد و شما دوباره طعم شکست عشق را می چشید .

عشق آسان

قلبت را آزاد بگذار تا عشق را بپذیرد و عشق بورزد :

برای رهایی خود از این چرخه ی اشتباه ، بهتر است تصمیم بگیرید دیوارهای روحی که برای خود ساخته اید را درهم بشکنید . خاطرات تلخ خاطرات تلخی که از عشق دارید را روی کاغذ لیست کنید و از همان اولین تجربه و اولین عشق ها که پدرو مادرتان بودند ، حرف های نگفته ای که تبدیل به لکه های سیاه روی قلبتان شده را بنویسید ، مهم نیست فحش و ناسزا می نویسید یا گله و شکایت ، فقط دست به قلم شوید ، ادامه دهید تا ناکامی ها از نا خوداگاه به خوداگاه و سپس روی کاغذ تخلیه شود .

عشق آسان

این تمرین را بارها و بارها انجام دهید تا راحت تر نفس بکشید و نسبت به عشق احساس لطیف تری بدست آورید.

رها سازی احساسات ناخوشایند مربوط به عشق :

حالا وقت آن رسیده که از تکنیک ای اف تی (EFT) کمک بگیرید تا اثرات مخرب خاطراتی که در آنها احساس طردشدگی ، دوست نداشته شدن و هرآنچه روابط مختلف شما را برهم می ریزد را ، خنثی و بی اثر نمایید تا داستان زندگیتان از تلخی و ناکامی به عشق و عشق ورزی تغییر کند.

عشق آسان

با ورود به هر خاطره و خنثی سازی جنبه های آزاردهنده ی آن ، یک دیوار قلبی تان فرو می ریزد و به این ترتیب ، عشق از پشت خرابه های خشم و ترس و بی اعتمادی و بی ارزشی ، نور افشانی می کند و وجود خود و عزیزانتان را روشن و گرم میکند.

تردید نداشته باشید از همین لحظه شروع کنید.

نوشتن یک دیدگاه