مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید:

ما خلاق ترین طراحی وب را ارائه می دهیم.

15 مرداد 1399 | | مقالات |

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید ، چراکه به هر حال با خودتان روبرو می شوید . کسی که با ازدواج می کنید مأموریست از سمت جهان هستی که شما نیازهای برطرف نشده ی خودتان ، موانع و رنجش های خودتان ، میزان مهرو عشق ورزی خودتان و از همه مهمتر شکاف درونی عمیق بین آرزوها و ترس های خودتان را با او می سنجید.

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

اگر صدها بار هم ازدواج کنید و طلاق بگیرید ، هیچ همسری نمی تواند شما را خوشبخت کند یا اعتماد بنفس و عزت نفس شما را تضمین نماید . پس این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید که با هرکس ازدواج کنید در نهایت همیشه با خودتان دیدار می کنید.

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

همیشه طلاق راه حل نیست :

اگر در ازدواج ورابطه تان مشکل دارید طلاق راه حل نیست بلکه باید روی خشم و نفرت و بیزاری خود کار کنید . بیشتر طلاق ها غیر ضروری هستند و لازم است گاهی آگاهی تان را بالا ببرید و ازدواج را از زاویه ای متفاوت ببینید . ازدواج هدیه ای شاعرانه در کادویی قشنگ نیست . معنای حقیقی ازدواج ، متعادل کردن کشمکش های درونی  دونفر است .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

 هر شخصی می تواند در ازدواج ، عشق و محبت واقعی را کشف کند و عمیقا شفا یابد . ازدواج مدرسه ایست که شما با دشوارترین امتحانات روبرو می شوید ، جایی که سریعتر از هر جای دیگر می توانید یاد بگیرید و رشد کنید و بزرگترین پاداش ها را دریافت کنید.

هیچ شریک واقعی جز خودتان وجود ندارد :

همه ی ما کامل به دنیا آمدیم . اما محدودیتهای رشد و تربیت ما ، تقاضاها و خصایص خانواده مان و تأثیر جامعه ، تغییراتی در ما بوجود آوردند که حتی کمترین خاطره ای از کمال اولیه مان نداریم . ما اتصال با منشأ خود را از دست دادیم و بدون تماس با خویشتن واقعی مان مدام دنبال چیزی می گردیم

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

از خودمان مطمئن نیستیم و در اثر نیازهای متضادمان تکه تکه شده ایم . ما سعی داریم در ازدواج و رابطه با شخصی دیگر به سعادت و خوشبختی برسیم ، اما در واقع به دنبال هماهنگی و تعادل در خودمان می گردیم . ما دنبال راهی برای بازگشت به خود واقعی مان می گردیم.

ازدواج افشای اسرار درون :

ازدواج اسرار درونی شما را بی شرمانه فاش می کند و عذر و بهانه ها و مخفی کاری های کوچک و بزرگ تان را افشا میکند . هرچه شما به شخص مقابل نزدیکتر شوید ، کمتر می توانید خودتان را کنترل کنید و نقاب تان را حفظ کنید . در واقع بدترین وجه وجودتان را تجربه می کنید . عصبانی و دمدمی می شوید ، می رنجید ، غر می زنید و می گریزید . احساس می کنید هیچ قدرتی برای برقراری تفاهم با شریک زندگیتان ندارید .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

شما فکر می کنید مشکل از طرف مقابل است اما تنها کاری که او می کند ، نشان دادن حقیقت وجودتان به شماست. در این موقعیت باید آگاهانه و با شهامت تمام جوانب وجودی خودتان را بپذیرید . خصوصا آن قسمت از خودتان را که دوست ندارید و سالها نادیده گرفته اید و سرکوب کرده اید ، در غیر اینصورت ، تمام ازدواج هایتان به طلاق ختم می شود و تمام کسانی را که سعی دارند نیمه ی سرکوب شده تان را به شما نشان دهند ، از خود دور می کنید .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

فقط یک راه برای شفای واقعی هست :

فقط یک راه برای ازدواج موفق و رابطه ی مهرآمیز حقیقی وجود دارد و آن اینکه با شهامت و صداقت ، با دره ی درونتان روبرو شوید . به این منظور تنها چیزی که لازم است نزدیکی واقعی با همسر و آمادگی برای کشف خویشتن درونی تان است . هرآنچه در ازدواج و ارتباط با همسرتان شما را می آزارد ، ریشه ای در درون خودتان دارد .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

چرا اکثر ستاره های مشهور همسر قبلی شان را کنار می گذارند ؟

مطالعه زندگی اکثر ستاره های مشهور دنیا ، رابطه ای عمیق و ازدواجی بامعنا و سپس جدایی حیرت انگیز و در پی آن برقراری روابط سریع و به همان اندازه ناگهانی که پشت سرهم اتفاق می افتد را نشان می دهد . فرقی نمی کند ستاره ی مشهور بازیگر سینماست یا عضوی از یک خانواده ی سلطنتی یا شخصیت مشهور ورزشی ، در زندگی همه ی آنها بعد از یک رابطه ی عاشقانه که اغلب به ازدواج ختم می شود و در نهایت به طلاق می انجامد ، شاهد همسرهایی مشابه همسر اولی هستیم .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

اما چرا این اتفاق بارها و بارها تکرار می شود ؟

ستاره های مشهور موقع ایفای نقش برای مردم ، هویت اصلی خود را گم کرده اند . وقتی فرد دیگر نتواند خود حقیقی اش را ببیند ، نیازمند کسب تأیید و تحسین از دنیا می شود و به دنبال وصل شدن ( ازدواج ) با اشخاص بیرونی می رود . غافل از اینکه اگر نتواند احساسات خود را بشناسد با اطرافیان و نزدیکانش هم نمی تواند همدلی داشته باشد . واضح است که ستاره ها در اولین ازدواج شان نتوانستند با خود واقعی شان کنار بیایند و با هیچ یک از همسران بعدی هم ، نتوانستند از حد فراتر بروند .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

 اولین کار برای رسیدن به خوشبختی چیست ؟

اولین کار برای رسیدن به خوشبختی جستجوی خود حقیقی مان است ، نه جستجوی شخصی دیگر که مارا درک کند و بپذیرد . اما متأسفانه افراد با نا آگاهی تمام ، وقتی ازدواج شان با شکست مواجه می شود ، به جای اینکه خودشان را پیدا کنند ، به دنبال شخص دیگری می گردند تا شکست را فراموش و خوشبختی را با او تجربه کنند . پدیده ای که باز هم با آن روبرو می شوند ، ازدواج ناموفق و رابطه ای ناتمام که برنامه ای پنهانی در آن خرابکاری می کند .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

تا وقتی که به جستجوی الگوهای پنهانی و زخم های روانی و باورهای عمیق و اشتباه تان نپردازید وخود حقیقی تان را قبول نکنید ، روابط و ازدواج های مکرر شما ، با مشکلات مشابه مواجه و همه چیز دوباره به همان صورت قبل تکرار خواهند شد .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

روابط انسان ها از قوانین دقیقی پیروی می کنند:

روابط انسان ها از قوانین دقیقی پیروی می کنند که ذهن ناخوداگاه تان تشخیص نمی دهد یا درکشان نمی کند . تک تک باورهای درونی و ترس ها و دفاع های درونی شما ، صرف نظر از اینکه ، چقدر در اعماق روح تان دفن شده باشند ، در رابطه ی صمیمی با دیگری  و با ازدواج تان  تجلی می یابد .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

شاید در ذهن رؤیای زنی عاشق یا مردی کامل را داشته باشید و تصور کنید با ازدواج با او خوشبختی را احساس خواهید کرد ، اما اگر در اعماق ناخودآگاهتان باور داشته باشید که زن ها ترسناکند یا مردها خیانت کارند ، در نهایت باورهای درونی تان روبرویتان ظاهر خواهند شد . حتی اگر با رویایی ترین فرد ازدواج کنید ، بعد از مدتی زندگی مشترک ، او دقیقا شبیه باورهای درونی شما خواهد شد .

مهم نیست با چه کسی ازدواج می کنید

نتیجه:

برای تغییر زندگی و احساس خوشبختی ، راه حل طلاق نیست بلکه روبرو شدن با خود حقیقی تان و باورها و اعتقادات و الگوهای ذهنی تان است . با کمک تکنیک ای اف تی (EFT)  به درونی ترین لایه های وجودتان سفر کنید و پنهانی ترین باورها و احساساتتان را کشف کنید وبا اصلاح و تغییر آنها ، زندگی تان را تغییر دهید و خوشبختی واقعی را در کنار همسر فعلی تان تجربه کنید .

کار سختی نیست ، فقط کمی صبوری لازم است و تمایل به تغییر ، همین .

الهه اکبری

باور اعتقادات  رؤیا   طلاق  رابطه   هویت   اسراردرون  خوشبختی   عشق ورزی  ستاره های مشهور   صداقت   الگوی ذهنی 

2 دیدگاه
 • پاسخ عسگری

  16 مرداد 1399, 3:16 ق.ظ

  سلام خیلی موضوع مهمی را انتخاب کرده بودید ولی فقط به کلیات اکتفا کردن و عمیق نشدن در موضوع و حتی راه حل عملی ارائه ندادن دردی دوا نمی کند و همین دور باطلی می شود که میدانیم مشکل کجاست و دریغ از راه حل عملی و بومی شده.

 • پاسخ مهین

  16 مرداد 1399, 7:55 ق.ظ

  بسیار عالی وتامل برانگیز!
  چیزی که دقیقا من با مطالعه زندگی چند فرد مطلقه،بهش برخوردکردم.
  وحالا با خوندن این مقاله ،علتش روفهمیدم.
  باتشکر ازخانم اکبری عزیز

نوشتن یک دیدگاه