شهوت چیست ؟

ما خلاق ترین طراحی وب را ارائه می دهیم.

17 اسفند 1398 | | مقالات |

مقدمه : فقط زمانیکه رابطه ای عمیق وصمیمانه با زندگی برقرار کنید، پی می برید که : شهوت چیست ؟ عشق چیست ؟ حقیقت چیست ؟ برکت چیست ؟ و خدا چیست ؟

شهوت چیست ؟

شهوت ( اعتیاد جنسی )چیست؟

شهوت ( اعتیاد جنسی ) چیست ؟ شهوت به مجموعه ای از افکار و احساسات مخرب و افراطی گفته می شود که  باعث می شود شخص از خود و دیگران و اشیاء برای رسیدن به خواسته های خودخواهانه ی خود سوءاستفاده کند .

شهوت ، قدرت بیشتری از شما دارد چراکه یک وسواس فکری و اشتغال ذهنی دائم به افکار جنسی است. هنگامی که شهوت فرد فعال است ، نمی تواند با همسرش پیوندی واقعی داشته باشد زیرا همسرش را به عنوان یک ابزار جنسی می بیند نه یک انسان یا معشوقه.

در واقع تنوع طلبی در رابطه جنسی نیز برگرفته از شهوت واعتیاد جنسی  است که فرد همیشه بدنبال شریک جنسی جدیدی است.

شهوت چیست ؟

اعتیاد به رابطه ی جنسی ،  شهوت :

اعتیاد به رابطه جنسی رفتاری وسواسی و اجباری است که اگر فرد نتواند رابطه برقرار کند ، دچار خستگی ، کسالت ، اضطراب و بی قراری می شود . بطور کل الگوهای رفتاری و برنامه ی زندگیشان بهم می ریزد و دائما احساس اجبار و بی قراری مداوم و مکرر در برقراری رابطه ی جنسی دارند .

بیماری پدوفیلی ( شهوت بچه بازی ) :

پدوفیلی نوعی اختلال جنسی است که در آن فرد بیمار به شکل فانتزی یا در عمل واقعی ، کودکان را در فعالیت جنسی درگیر می کند . افراد پدوفیل فعالیت جنسی با کودکان را ترجیح می دهند  و از این کار به هیجان جنسی و لذت دست پیدا می کنند .

این افراد برای رسیدن به اهداف شوم خود ، از خشونت و اجبار استفاده نمی کنند بلکه با محبت و روی خوش وارد عمل می شوند ، اما در حین شهوترانی ، اگر مانعی بوجود بیاید ممکن است کودک را به قتل برسانند.

افراد پدوفیل ، رفتارهایی مثل ; عورت نمایی در مقابل کودک ، استمناء در مقابل کودک ، نوازش و لخت کردن کودک بدون تماس جنسی از خود بروز می دهند ، یا کودکان را وادار به شرکت در رابطه ی جنسی می کنند وخودشان فقط از مشاهده اش لذت می برند.

دلایل مختلفی باعث بروز این اختلال در فرد می شود ، ممکن است در کودکی مورد آزار جنسی و یا شرایط استرس زای دیگری قرار گرفته باشد .از آنجا که قربانیان این شهوترانان ،کودکان هستند ، بیشتر سعی می کنند، در تیم های ورزشی ، مدارس و سازمانهای مذهبی که با کودکان سرو کار دارند ، مشغول بکار شوند وگاهی با ظاهری مهربان و دلسوز از افراد کارمند و پرمشغله ی فامیل  می خواهند که پرستاری کودکشان را به آنها بسپارند .

 معمولا پدوفیلها در دوران بلوغ بیماریشان را کشف می کنند و خود و دیگران را در آتش این شهوت می سوزانند.

ایگوی اعتیاد جنسی چیست؟

ایگوی شهوت ، زیر شاخه های بسیاری دارد، چشم چرانی یکی از این زیر شاخه ها است. اگر چشم چرانی کنترل نشود ، به عادت رفتاری فرد وسپس به عادت شخصیتی ثابتی تبدیل می شود .

در ابتدا، ممکن است چشم چرانی ، بخاطر کنجکاوی یا هر مورد بی هدف باشد ، یعنی فرد نگاه می کند ولی تمرکز مشخص و زوم شده ای ندارد ولی به مرور اگر شهوت و چشم چرانی در پشت هم قرار گیرند ، فرد با هدف مشخص به جاهایی خاص می نگرد تا شهوت بصری خود را تغذیه کند.

اگر فرد مراقب ورودی های خود باشد ، می تواند تا بالاترین حد ،جلوی آبشخورهای مهم تغذیه ی  ایگوی شهوتش را بگیرد. این ورودی ها آنچه با چشم می بیند و آنچه با گوش می شنود و غذاهایی که میخورد و… است.

شهوت

 رابطه ی بین رنجش و شهوت چیست؟

رنجش به معنی نقاب زدن روی یک ضعف شخصیتی  است که شخص به آن آلوده و مبتلا است یا زیر پوشش اجبار آن به سر می برد و قادر به شناخت آن نیست .

وقتی فرد در برابر مسئولیت پذیری خود و ابراز محبت و داشتن تعهد نسبت به دیگران ، از آنها توقع جبران دارد و کسی توقع او را پاسخ نمی دهد ، رنجش می گیرد و احساس بی ارزشی می کند، این فشار باعث می شود او به دنبال التیام  این درد باشد و در آن لحظه احساس می کند ، شهوت بهترین گزینه است.

محرک های وسوسه ی شهوت ( اعتیاد جنسی )چیست ؟

احساس کمبود عاطفی ، احساس خشم و عصبانیت ، احساس گناه و خجالت ، توقع و رنجش ، ترس و توهم ، احساس تنهایی و طرد شدگی ، خستگی و گرسنگی ، آرزوها و خواسته ها ، حسرتها

عشق و شهوت

تفاوت های عشق و شهوت چیست ؟

عشق مدام در حال بخشندگی است و شهوت فقط گیرنده است .شهوت دائما بدنبال سود و لذت خود است در صورتیکه درعشق ،لذت یعنی رضایت خود و همه ، عشق یک تسلیم است ، شهوت یک تهاجم.

اعتیاد جنسی از کجا وچگونه آغاز می شود؟

اعتیاد جنسی معمولا از کودکی بخاطر اضطراب و استرس شدید و قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا شروع می شود ، اما در آنجا بصورت پرخاش و خشونت ، گوشه گیری و انزوا ، یا بازیها و رفتارهای پر خطر و… خود را نشان می دهد.

اعتیاد جنسی ممکن است بخاطر حس طرد شدگی ، احساس تنهایی ویا از دست دادن یکی از والدین یا هردو  در فرد شکل بگیرد. این اعتیاد یک بیماری پیش رونده است و می شود آن را متوقف نمود اما این میل از بین نمی رود.

الگوهای  وسوسه ، اجبار و رابطه ی جنسی در بیماری شهوت بارها و بارها تکرار می شوند بطوریکه فرد توانایی خروج از این چرخه را از دست می دهد و این عمل منجر به تخریب های زیادی در زمینه های کاری ، خانوادگی و عزت نفس و اعتماد بنفس می گردد.

استرس ، شهوت (اعتیاد جنسی) را تشدید می کند:

استرس  یک عامل  بسیار مهم در تشدید این اختلال  است . در واقع  فردی که در چرخه ی اعتیاد جنسی قرار گرفته ، از طریق رابطه ی جنسی دردهای عاطفی و عقده های روانی خود را تسکین می دهد. باید توجه داشت که نباید اعتیاد جنسی را با میل جنسی قوی اشتباه گرفت ، فرد معتاد به رابطه ، ممکن است میل جنسی اندکی داشته باشد و فقط بخاطر گیر افتادن در چرخه ی وسواس وتکرار این عمل را انجام می دهد.اعتیاد جنسی در هر دو جنس مرد و زن مشاهده می شود.

شهوت و زندان

شخص  با برقراری رابطه و ارضاء جنسی ، احساس سرخوشی و آرامش موقتی پیدا می کند که نتیجه ی آزادسازی آدرنالین و اندوفین است .معمولا فرد معتاد از رابطه ی جنسی خود لذت چندانی نمی برد زیرا پس از آن ، دچار احساس گناه و شرمساری می شود .

درمان شهوت (اعتیاد جنسی ):

در درمان اعتیاد جنسی ، درمان روان فرد بسیار مهم است و همچنین درمان دارویی و تغذیه . اما مهمترین مسئله ، ذهن و احساسات مربوط به ریشه های این بیماریست . بیماران اعتیاد افراد هرزه یا خلافکار نیستند بلکه از دردهای روحی و زخمهای درونی رنج می برند و برای تسکین این دردها از روابط متعدد جنسی به روشهای مختلف استفاده می کنند و چون لذتی نمی برند دچار افسردگی می شوند و همین موضوع بیماری شان را تشدید میکند.

خبر خوب اینکه :

با وجود درمانهای متعددی که تا کنون برای درمان این بیماری وجود داشته ، بازهم عده ای هنوز در رنج و عذاب شهوت گرفتارند ، چراکه به عمق و ریشه ی بوجود آمدن این اختلال در وجودشان پی نبرده اند .

و خبر خوب اینکه ، تکنیک شفابخش ای اف تی (EFT ) ، جدیدترین و کارآمدترین تکنیک دنیا ، به طرز شگفت انگیزو کاملا ریز و دقیق ،این بیماری را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهد و هر گونه ریشه ی احساسی که موجب بروز و تشدید رفتارهای بیمارگونه در فرد شده است را از لایه های ناخوداگاه پیدا و با کمک ضربه  به نقاط  خاص انرژی بدن ، خنثی و بی اثر می کند و اینجاست که با از بین رفتن ریشه های احساسی و درمان استرس و اضطراب پشت این بیماری ، فرد معجزه ی شفا را به چشم می بیند و از شر تکرار و اجبار رفتارهای آسیب زننده رهایی می یابد.

نویسنده : الهه اکبری

2 دیدگاه
نوشتن یک دیدگاه