ترس چیست ؟ چرا میترسیم ؟

ما خلاق ترین طراحی وب را ارائه می دهیم.

ترس
10 اسفند 1398 | | مقالات |

ترس چیست چرا میترسیم ؟ ترس از سازوکارهای بقا است و اولین چیزی که ما با آن روبرو هستیم ارثی است که از خزندگان به ما رسیده است و آن غرایز است و غرایز برای حفظ جسم ( بقا ) است.

DNA ما ، می خواهد در روی زمین، خودش را گسترش دهد و در این راستا ،ترس و خشم  و استرس، باعث می شود موجودات از خود  محافظت کنند.

وقتی موجودی( انسان یا حیوان ) در خطر قرار می گیرد ضربان قلبش بالا می رود وسرعت خون رسانی به عضلات بیشتر می شود، ذهن از کار می افتد و باعث می شود بتواند از خودش دفاع کند.

ترس چیست ؟

ولی چرا در حال حاضر دفاع از خود سخت شده ؟ 

 چون جسم ما در خطر نیست وما با ترس های خیالی که برای خود ساخته ایم ، خود و دیگران را می آزاریم. ترس های خیالی، فلج کننده اند و باعث بیماریهای روحی و اضطراب شدید در وجود شما می شوند.

بهترین راه شناخت ترسهای خیالی توجه به احساستان است، اگر در موقع ترس احساسی غیر از دفاع از جسمتان دارید ،این ترس خیالی یا ساخته ی ذهن تان است، این ترس یا مربوط به خاطرات گذشته است ویا اتفاقات آینده .

گذشته و آینده توهمی بیش نیست چون هیچکدام در این لحظه وجود ندارند.گذشته گذشته و آینده هنوز نیامده است پس ترسش هم نوعی توهم است.

ترس چیست ؟

ترس های خیالی کدامند؟

ترس های خیالی همانطور که  از اسمش پیداست ابتدا درذهن  شما شکل می گیرند و به میزان توجه وتمرکز شما به آنها ، احساسات مختلف را در وجودتان پررنگ می کنند.

خاطرات و وقایع ناگوارگذشته، ترس های خیالی وفلج کننده را بوجود آورده اند. دربازیهای کودکی  وقتی برای اولین بار، در کمد دیواری گیرکرده بودید و با صدای بلند داد می زدید، احساس کردید هرگز نجات نخواهید یافت ومرگ را جلوی چشمانتان دیدید.

این اتفاق کوچک، ممکن است باعث بوجود آمدن ترس از تاریکی ،ترس از جاهای تنگ وبسته و ترس از تنهایی در شما شده باشد و اگر دقت کنید پس از گذشت سالها،وقتی در این موقعیتها قرار می گیرید ناخوداگاه واکنش نشان می دهید.

 چون بخش خزنده ی مغز که مسئول حفظ جان شماست ، اختیار شما را در دست می گیرد چراکه احساس می کند، بقای شما در خطر است. مطمئنا بعد خواندن این مطالب،دلیل عکس العمل های شدید و ناخوداگاه خود را که بعد موجب پشیمانی یا آزارتان می شود را متوجه شدید.

ترس

اگر مغز خزنده ی خود را کنترل نکنید چه می شود؟

این مغز بخاطر ترس از ورود به موقعیت های جدید و دنیای ناشناخته و یا ترس از تکرار وقایع گذشته ، اجازه ی شروع کار جدید ،آشنایی با یک دانش جدید ، ورود به رابطه ی جدید، همکاری با دوستان جدید و… را به شما نمی دهد.

می توان گفت این قسمت از مغز مانع پیشرفت و نوآوری ماست.

راه حل چیست ؟ باوجود عملکرد این قسمت از مغز، چطور پیشرفت کنیم ؟

این قسمت از مغز به ناخوداگاه مربوط است و خاطرات و احساسات پشت آنها ( ترس ها، احساسات ناخوشایند،موانع ذهنی و عادتهای مخرب درلایه های  ناخوداگاه شما ضبط شده اند.

ترس

موفقیت و عدم موفقیت و نیز اعتماد بنفس و احساس ارزشمندی شما و… به ناخوداگاه و مغز خزنده مربوط است.

به هیچ وجه نگران نباشید ، چراکه ، تکنیک ای اف تی ( EFT )، جدیدترین تکنیک دنیا، به کمکتان می آید و مستقیما روی خاطرات و احساسات مربوط به آنها و مسائل ریز و درشتی که در زندگیتان بوجود آورده، کار میکند و راه برای رسیدن به ارامش و خوشی باز می شود.

به دلیل کارایی عالی،  تکنیک ای اف تی (EFT )،  معجزه قرن نام گرفته است.

نویسنده : الهه اکبری

نوشتن یک دیدگاه