نگاهی گذرا بر اعتیادها ، وابستگی ها و وسواس فکری

ما خلاق ترین طراحی وب را ارائه می دهیم.

25 اسفند 1398 | | مقالات |

قصد داریم نگاهی گذرا داشته باشیم بر اعتیاد و وابستگی . در زبان انگلیسی واژه ی  اعتیاد به معنی addiction  است که از فعل to add یا اضافه کردن و افزودن می آید.

صرف نظر از اینکه به چه چیزی اعتیاد دارید ، باید بدانید که در بیماری اعتیاد ، همیشه  دنبال این هستید که چیزی به زندگیتان اضافه کنید.

اعتیاد و وابستگی و وسواس فکری

چرخه ی اعتیاد

به این معنی که به دنبال کسی یا چیزی هستید، که احساس ناقص شما را کامل کند و به عبارتی حس خوبی به شما بدهد و حال بد و احساس آزاردهنده ی شما را بی حس کند .

هربار که، دچار وسواس فکری می شوید و همسر ، دوست ، معشوقه ، مواد مخدر ، مشروبات الکلی ، غذا ، رابطه ی جنسی و… باعث تغییر احساس و حال خوب شما می شود ، احتمالا در چرخه ی اعتیاد قرار گرفته اید .

” در واقع دنبال تماس فیزیکی گرم و پرورنده هستید ”

هریک از اینها کمک می کند ، ظاهرا از شر  احساسات سخت و سرکوب شده تان رها شوید ، چراکه با توجه به آنها ، احساس را نادیده می گیرید و بی حس می کنید .

اعتیاد

اما نکته ی مهم اینجاست که :

نکته ی مهم اینجاست که به محض اینکه در شرایطی قرار بگیرید که ماده ی مصرفی یا شخص یا شرایطی که به آن وابسته شده اید ، در دسترس نباشد .

احساسات سرکوب شده با شدت بالاتری روح و روان شما را برهم می ریزد و باز با احساس نیاز بیشتری به دنبال آنها هستید .

در مقطعی از زمان ، کمال اولیه ی تان با مشکل مواجه شد و حالا در به در به دنبال کسی یا چیزی هستید که بتواند،  احساس کامل بودن به شما بدهد.

احساس خلاء و پوچی یکی از عوامل بروز اعتیاد است:

احساس خلاء و پوچی که بر اثر اتفاقات مختلف دوران کودکی در اعماق درونتان کمین کرد .

حالا نیاز به کسی یا چیزی دارد که آن را برطرف کند و در لحظه ی بحران احساسی ،اولین موردی که باعث نادیده گرفتن و بی حس شدن حال بد شخص شود وابستگی ایجاد می کند .

اعتیاد

باید توجه کنید ، ببینید با مصرف مواد یا ایجاد روابط مختلف و… دنبال بدست آوردن چه چیز بوده اید و تلاش می کردید چه چیزی را نادیده بگیرید ؟

اگر جرأت کنید و این مسیر را در پیش بگیرید ، می توانید اعتیادتان را متحول کرده و خلاء و ضعف را به قدرت تبدیل کنید .

تکنیک ای اف تی EFT بهترین روش یاری رسان

در مسیر رویارویی با احساسات و عوامل بوجودآورنده یِ اعتیاد ، به ابزاری نیاز است تا دقیق و موشکافانه همه چیز را مورد بررسی قرار دهیم .

مطمئنا ریشه های احساسی مربوط به اعتیاد ، در لایه های ناخوداگاه شخص جا خوش کرده اند .

چراکه از کودکی به ما آموخته اند چیزهای بد خود را مخفی کنیم و چهره ی مثبتی از خود نشان دهیم .

اعتیاد

در اینجا تکنیک ای اف تی EFT  جدیدترین و کارآمدترین تکنیک دنیا ، به روشی خیلی ساده و با ضربات سر انگشتانتان ، احساسات بی حس شده ی پشت اعتیاد ها را از لایه های ناخوداگاهتان پیدا و به ذهن هدایت می کند .

و با بررسی دقیق آنها ، همراه تپینگ ( ضربه زدن به نقاط ای اف تی EFT ) ، خنثی شدن هر مورد ، یک قدم شما را بسوی ترک اعتیاد و بهبودی پیش می برد.

توجه داشته داشته باشید در کنار استفاده از تکنیک ای اف تی EFT  و تپینگ ، حتما از یک گروه بهبودی ، یا انجمن NA و انجمنهای وابسته به آن کمک بگیرید تا سریعتر و بهتر به نتایج دلخواهتان  برسید.

نویسنده : الهه اکبری

نوشتن یک دیدگاه